Avaleht / Eesti / Investeerimisblogid / Sahmi ja tõmble, kuniks oma tee leiad

Sahmi ja tõmble, kuniks oma tee leiad

Hõissa, Rahakratt jälle siin. No shit, eksole, kui see minu blogi ja minu postitus on. Tunnen, et kevad on püksi tulnud, proovin leida taas rohkem aega ja energiat kirjutamiseks. Ilmselt südasuvel see kõver jälle kukub, kuna siis tuleb õues vindise peaga vastu naabrimehe ufogrilli nõjatuda ja vaadata, kuidas ta oma igasuvist muruniiduki putitamise hooaega alustab. Praegu on tunda, et pika talvega tekkinud kaamos on vaikselt maha rappumas ja võib paar külma õlunaadi veitsa tooreks jäänud šašliku kõrvale tema hoovipeal teha küll.

Milles täna juttu tuleb? Kuigi ma ei väsi rõhutamast, et see on minu blogi-minu postitus ja ise otsustan, mida siin korda saadan, siis tegelikult võtan pidevalt teie arvamusi ja vingumist kuulda. Viimasel ajal on tihedamini tulnud küsimusi lisateenistuse ehk investeerimiseks ekstra papi leidmise kohta. Ma ei süüdista selles kedagi. Ise uuriksin ka teie asemel oma rahakotis ringi ja nõuaksin infot ning vihjeid, kuidas midagi rohkemat kuskilt kokku nihverdada annaks. Raha ei ole maailmast otsa saanud. Küsimus on selles, kuidas see kõik endale saada.

Disclaimer: täiesti siiralt ütlen, et mul oli sellest loost 95% valmis, kui komistasin ühe sarnase väljamaakeelse kirjatüki otsa. Kae perra, kui inglist hablad: https://www.garyvaynerchuk.com/dont-care-want-need/

Mõni näide? Millal sa viimati mõnes loosimises osalesid? Ma vaatan oma postkastis ringi ja näen, et olen ennast mitmesse listi pannud, et vahepeal mingitele tarbijauuringutele ja kliendiküsitlustele vastata, millega on võimalik kinkekaarte või krt teab, mis ebavajalikku sodi võita. Millal sa viimati mõne ristsõna ära lahendasid? Ka nii on võimalik lisapappi või kingitusi saada ning veel enese harimise hinnaga. Näiteks mu vana sõber Elhavee, kes nüüd mind enda kuldkliendiks ootab. Nende ajakirjas teed ristsõna ära ja võid võita päris ägedaid raamatuid. Noh, need on vaid mõned näited võimalikust lisamandi kokkuajamisest, kui sul igasugused muud oskused puuduvad. Sellised asjad toimivad eriti hästi just siis, kui sa paned võidetud asja väärtuses raha kuhugi krattima. Näiteks võidad vesijahutusega saumiksri. Iga koduperenaise unelm, onju. Siis järgmisest palgast paned sama asja väärtuses raha kuhugi tööle ja oled sellevõrra reaalselt tegelikult säästnud ka.

Äkki peaks praegune lisapapi lugu just alustajatele huvi pakkuma? Kohati tundub nii, et alguses ei ole mitte lihtne kulusid kokku tõmmata, et investeerimisega alustada, vaid otsida turgudelt lisaklotsi. Päris tõsiselt mõtlen, et tee mõnel nädalavahetusel lisatööd, et saaksid meki suhu ja mõne uue rea jooksma. Mis ma täna teisiti teeksin, kui peaksin just nüüd alustama või noorem oleksin? Kõige esimene idee kohe plärtsust on siin: kujunda ja prindi 100 falikut, millel on sinu number ja pakkumine, et tuled aknaid pesema. Võin oma kassi peale kihla vedada, et kui neid flaikusid kuskil Viimsis-Kadriorus-Nõmmel usinalt distributeerida, siis kuskilt lõpuks näkkab. See on üks õudsemaid töid ever ja ma ei usu mõndade rahagurude soovitatud muruniitmise teenuse pakkumisse. Miks? Sest tegelikult meeldib inimestele oma aias muru niita. See on auväärne meeste töö. Sisaldab bensiini, müra ja mootoreid ning naise eest põgenemist. Akende pesemine seevastu on totaalne eidekas: kummikindad, vesi, küürutamine jne. Pane oma panused pigem sellele, see ei meeldi mitte kellelegi.

Kui lisaraha juba kodus on, siis mis edasi? Oled näinud rasket vaeva ja seda enam on kaotuste hirm suur. Mina alustaksin täna pigem väikselt ja prooviksin kõrgema riski/tootluse suhtega asju. Saab käbe näpud veriseks ja raha tegemise teemast aimu. Pesed ühe suve aknaid ja püüad selle raha kõrge tootlusega investeerida – seda ohtu ei ole, et riske ei leia. Väga iisi on heade kogemuste hinnaga oma rahhist ilma jääda.

Mis ma tahan täna siin öelda? Kui sa ei tea veel täpselt, millega sa tegeleda tahad või ei ole leidnud seda õiget asja, siis ära pussuta niisama diivanil. Sahmi, tõmble ja tegutse. Hastli, noh. Nii on tõenäosus suurem, et kohtud rohkemate inimestega, leiad oma “õige” rea ja ei pea enam ükspäev tegelema mingite kahtlaste teemadega üksnes raha nimel nagu mina seda vahel teen. Pean ütlema, et tegelikult olen oma töö- ja elukutse valikuga väga rahul. See, et ma vahepeal mujal ringi tõmblen, on blogi elushoidmise ja eksperimenteerimise eesmärgil. Mulle meeldib, kui mul on 17 rauda tules ja saan vastavalt soovile valida, millega parajasti tegeleda. Eelduseks on muidugi see, et kõik ära teen, aga näiteks õhtuti meeldib rohkem kirjatööd teha. Nädalavahetuseti midagi füüsilist jne. Mina tahan siin anda teile niipalju mõtteainet ja “tööriistu”, kui mu õnnetu kapsas vähegi ideedena välja toota suudab. Bonjel?

Nüüd kordan üle nagu oma igakuiste kokkuvõtete intro juures, et ükski minu soovitus ei ole siduv, kõike siinset tuleb võtta keskpärase huumorisoolika ja klaasikese teravaga ning mina kellegi finantslolluste eest vastutada ei plaani. Kui paned oma Cänäda vanatädile kuuluvale Pikal tänaval asuvale katusekorterile hüpoteegi mingite x avantüüride nimel, siis nii peabki olema, et sa sellest ilma jääd. Mina leian, et pigem proovida väikese eelarvega mingit suurema riskiga asja, kui et panna oma raha järjekordsesse vabakasvatusega kana silmamunadest tehtud mansetinööpide startappi, mille väärtus on omanike hinnangul milli ja kahe vahel. Rahakratt on rääkinud. Namaste ja musi püksi.

* Saame koos rikkaks ehk kui sa pole täna (ikka veel!?!?) investeerimisega alustanud, siis ma annan sulle päris rahas mõõdetava finantsjalalöögi tagumikku. Tule Estateguru kinnisvara ühisrahastuse investoriks ja liitu minu sooduskoodiga EGU09006. Iga minu jünger saab pärast registreerimist kolme esimese kuu jooksul teostatud investeeringute kogusummalt 0,5% soovitusraha oma virutaalkontole. Kui sul on mingi vana ja varjusurmas konto, aga pole tehinguid teinud, siis tee värske konto ja lõikad minu diilist kohe otsest kasu.

Liitumiseks mulju seda linki: https://estateguru.co/login/auth?userPromotionCode=EGU09006

Miks ma sellist reklaami siin teen? Sest ma ei hakka teilt ilmselt mitte kunagi blogi lugemise eest raha võtma ega siin mingeid rõlgeid bännerreklaame avaldama. Seega on see sinu poolt väike “aitäh”, kui nagunii liituda sooviksid ja oma finantsvabadussõda pidama hakkaksid.

Head nädalavahet, nüüd kõik õllele!

File_000originaalpostitus

Ma annan ideid ja juhiseid, kuidas ka sina saaksid oma Rahakrati nii tööle panna, et raha teeniks sind ja mitte vastupidi. Nii nagu see olema peakski. Ometi suhtu kõigesse siinsesse reservatsioonidega. Ma ei ole finantsnõustaja ja mul puudub vastav haridus – olen iseõppija in progress. Kuigi oleks päris äge ulatada kliendile finantskonsultandi visiitkaart tiitliga Rahakratt…

Loe samast kategooriast

Uus koolitus ja uus raamat!

Vahelduseks üks reklaammaiguline postitus ka. Nimelt läks eile õhtul laivi meie järjekordne suurem kinnisvarakoolitus. Üritus …