Avaleht / Tehnikablogid / Review | Aktiivsusmonitor Fitbit Charge 2

Review | Aktiivsusmonitor Fitbit Charge 2

Ma olen kõikide oma otsustega väga põhjalik ja kaalutlev ning nii oli see ka aktiivsusmonitori valimisel. Esimesest mõttest reaalse ostuni läks päris mitu aastat. Võiks lausa öelda, et tegin nagu uurimustööd ja hetkel ilmselt pole aktiivsusmonitori, millest ma midagi ei teaks????

Põhjus, miks ostuni läks nii kaua, on see, et minu soovidele vastav aktiivsusmonitor tuli välja alles nüüd, septembri lõpus. Minu tahtsin kindlasti, et lisaks kõige tavapärasematele funktsioonidele oleks sellel une jälgimine ja vaikne alarm ning võiks olla ka pulsimõõtja ja GPS. Välimuselt oli minu jaoks väga oluline, et monitor poleks liiga suur, sest mul on üsna peenike ranne, aga samas, et sel oleks ekraan, mis näitaks rohkemat, kui ainult kella. See oligi kooslus, mida siiamaani polnud võimalik leida. Oma kauaoodatud ostu tegin 4. oktoobril, nii et kasutanud olen 2 nädalat.

Lõpuks siis asja juurde. Fitbit Charge 2 omadused:

Terve päeva aktiivsus

Une jälgimine ja vaikne alarm

Jälgib samme, distantsi, põletatud kaloreid ja aktiivseid minuteid. Jälgib automaatselt sinu une kvaliteeti ja äratab sind vaikse alarmiga.

Liigu!

Hingamisharjutused

Tuletab sulle õigel hetkel meelde, et aeg on end pisut liigutada. Leia mõned rahulikud hetked oma päevas koos isikustatud hingamisharjutustega, mis võtab arvesse ka su pulssi.

SmartTrack™

GPS telefoni abiga

Saab ise aru, mis sporti sa teed ja logib selle automaatselt rakendusse. Ühenda Fitbit Charge 2 oma telefoni GPS-iga, et kaardistada oma jooksumarsruuti ning jälgida muid andmeid oma jooksu kohta.

PurePulse® pulsimõõtja

Pikk patarei eluaeg

Innovaatiline ja ülimalt täpne PurePulse pulsimõõtja töötab otse sinu käelt ilma tülika pulsivööta Aku kestvus kuni 5 päeva

Multi-Sport

Nutitelefoni teated

Salvesta jooksmis-, jalgratta-, jõu- ja muud treeningud otse käekella Teavitab sissetulevatest kõnedest, sõnumitest ja kalendris olevatest sündmustest.

Füüsilise vormi tase

Ekraan

Saa parem ülevaade oma füüsilise vormi kohta ning kuidas sa saaksid seda tulevikus parandada. Terav ja värviline puuteekraan erinevate kellakuvadega

Terve päeva aktiivsus

Üldiselt loeb hästi kõike mis lubatud. Kahju on küll sellest, et loeb samme ka siis kui ma natuke hoogsamalt kätt liigutan, ehk siis kõik riietumised ja muud kätega seotud tegevused lähevad ka sammudena kirja. Aga see probleem on vist pea kõikidel monitoridel, nii et eks see ongi tootjatel veel arendamiskoht. Igatahes kui päevane sammude eesmärk on täidetud, siis Charge 2 väriseb mitu korda ja näitab ekraani peal suurelt täidetud eesmärki ning väikest ilutulestikku????

Üks asi küll, mida ma muudaks on aktiivsete minutite arvestamine. Neid arvestatakse ainult siis, kui mingi tegevus on järjest kestnud vähemalt 10 minutit. Seda võiks saada muuta või siis võiks see olla nt 5 minutit.

Liigu!

Igatunnine automaatne eesmärk on 250 sammu. Kui 10 minutit enne tunni lõppu pole eesmärki saavutatud, siis monitor väriseb ja näitab mingit motiveerivat lauset. See on tegelikult üsna innustav, eriti kui ta näitab täpselt mitu sammu mul veel teha vaja oleks. Ja samas kui mul parasjagu pole võimalik kõndima minna, siis pole see märguanne ka liialt häiriv. Appis saab sättida ajavahemiku 5-14 tundi, mil see meenutus aktiveeritud on, mistõttu pole vaja ka karta, et see öist und segaks.

SmartTrack™

Automaatselt tunneb monitor ära kõndimise, jooksmise, rattasõidu ja stepperil treenimise. Lisaks on ka 2 üldisemat tegevust – sport ja aeroobne treening. Spordina tajub see siis kõrge aktiivsusega tegevusi, nagu nt jalgpall, korvpall, tennis jms, ning aeroobse treeninguna pideva liikuvusega aeroobseid tegevusi, nt Zumba ja muud tantsutrennid.

Automaatselt oli seatud, et tegevus peab olema vähemalt 15 minutit selleks, et see arvesse läheks. Seda oli küll võimalik muuta, kuid vähema kui 10 minuti peale polnud seda siiski võimalik sättida. Sellest võimalusest tunnen puudust just kehalise tundides, kus kahjuks jääb seetõttu arvestamata päris mitmeid tegevusi.

Jooksmist ja rattasõitu pole siiani katsetanud, kuid kõndimise ja stepperi on ilusti ära tundnud ja ajaliselt on ka õige olnud. Aga ükskord ma mängisin umbes tund aega üsna rahulikult sulgpalli ja siis ta tajus ära kuskilt keskelt 10 minutit kõndimist. Sellele vaatamata võib ikkagi rahule jääda.

 

PurePulse® pulsimõõtja

Kuna mul pulsivööd ei ole, siis ma ei saa oma pulssi kontrollida. Kuid igapäevaselt on puhkeolekus näidatav pulss umbes sama ja ka treeningupulss tundub normaalne, nii et eks ta ilmselt on nii täpne kui randme pealt mõõdetuna olla saab.

Multi-Sport

Olen seda proovinud ainult kõndides, kuid mulle meeldis see mis ma nägin. Ekraanilt sai vaadata reaalajas kogu infot jalutuskäigu kohta ja ka lõpetades sai need uuesti üle vaadata. Kõik oli väga selge ja lihtsasti mõistetav. Küllap see toimib sama hästi ka teiste tegevuste korral.

Füüsilise vormi tase

Selle hindamiseks kasutatakse puhkeoleku pulssi ja profiiliinfot. Saadud skoori võrreldakse teiste samasooliste eakaaslaste skooridega ja selle põhjal antakse soovitusi enda tulemuse parandamiseks.

See on funktsioon, mis mulle küll mingit erilist infot ei anna. Soovitused on samasugused nagu ikka ehk siis esiteks võiksid oma treeningute intensiivsust suurendada ja teiseks kaalust alla võtta. Minu meelest kui teha juba eraldi funktsioon, siis peaks need soovitused olema konkreetsemad.

Une jälgimine ja vaikne alarm

See on küll asi, millega ma väga rahul olen. Kuna kõik mulle teada olevad andmed on õiged, siis usun, et on ka kõik muu, nagu rahutud hetked ja mitu minutit ma ärkvel olin. Vaikse alarmi puhul muudaksin ma ainult seda, et saaks sättida seda snooze’i aega. See on automaatselt 9 minutit, aga ma olen harjunud 5ga, nii et oleks tore kui saaks muuta.

Hingamisharjutused

Võib-olla ma olen liiga rahutu inimene, aga ma tõesti ei viitsi seda kasutada. Ühe korra katsetasin huvi pärast ära, aga mõtted olid terve aja kuskil mujal ja ei suutnud eriti sellele keskenduda. Ilmselt on 2 minutit minu jaoks liiga lühike aeg lõõgastumiseks.

GPS telefoni abiga

Kindlasti oli selles Multi Sporti toimimises oma osa ka just GPSil. Pean küll ütlema, et pärast kaarti vaadates, polnud see teekond nii täpne kui oleks võinud, kuid minu jaoks piisavalt hea.

Pikk patarei eluaeg

See 5 päeva on tõesti üsna õigesti määratud aeg. Kuna ma üliaktiivne pole, siis mul püsib isegi tegelikult kauem, aga eks siis nendel, kes koguaeg treenivad kulub kiiremini ja 5 päeva on hea keskmine.

Nutitelefoni teated

Alguses mul millegipärast ei hakanud need tööle, aga nüüd toimib kõik hästi.

Ekraan

Ma küll ei saa aru, miks väidetakse, et see ekraan on värviline. Tegemist on ikkagi täitsa mustvalge ekraaniga. Aga tekst on ilus selge ja mis mulle eriti meeldib on see, et ekraan tunneb ära, kui ma seda vaatan ja lööb ise ilma nupule vajutamata pildi ette.

Pildiotsingu fitbit charge 2 purple tulemus

Üks oluline asi, mida peab kindlasti mainima, on see, et esialgu tekitas monitor mul selle alla jääva naha sügelust. Ma ei teagi täpselt milline osa seda põhjustas, kuid tõenäoliselt on põhjuseks karbile märgitud niklisisaldus. Nii et tundliku nahaga inimestel tasub enne ostmist hoolega mõelda, et kas riskida. Mina ei teadnud, et mul nii tundlik nahk on, kuid õnneks nüüd ei sügele enam nii väga ja eks ma vahepeal võtan ikka käe pealt ära ka.

Kokkuvõttes on minu arvamus Fitbit Charge 2-st positiivne. Sellel on küll funktsioone, mida ma vajalikuks ei pea ja ei kasuta, kuid minu jaoks olulised asjad toimivad hästi ja see ongi ju põhiline. Usun, et peale pikka kaalutlemist sai tehtud minu jaoks ainuõige valik????originaal postitus

Loe samast kategooriast

Loen pimedas raamatuid

Hiljuti, seoses osaluskohvikuga, sain kingituseks raamatulambikese. Need on olnud üsnagi populaarsed raamatuhuviliste seas ning nüüd …