Avaleht / Spordiblogid / Nädala kokkuvõte 12.06-18.06.17

Nädala kokkuvõte 12.06-18.06.17

image

Kui ma selle blogi lõin, oli domeeni valimine üsna keeruline. Lõpuks pakkus üks blog name generator välja kaks varianti: fitkristina ja fatkristina. Kuna ma toopäev fat olla ei tahtnud ja mõtlemisest oli kergelt kopp ees, siis võtsin fit ja asi korras. Nüüd aga kahtlustan, et oleks pidanud ikka selle teise variandi valima, sest just see sõna iseloomustab hästi seda nädalat. See tunne, kui lähed jooksma aga tunned end liiga paksuna, et edasi liikuda. :’D ESMASPÄEV Puhkepäev.  TEISIPÄEV 6 km jooksu, keskmine pulss 148 l/min, keskmine tempo 7:04 min/km, aeg 0:41:20 + ühistrenn Jooksupartneriga image Selline näeb jooksu rajaprofiil välja siis, kui ma lähen JP trenni. Eriti mõnus on siis, kui juhtub olema vastutuul. Selle päeva parim osa saabus aga hetkel, kui olin kohale jõudnud ja punktipealt koos ühistrenniga algas ka tuisune vihmasadu. Mitte, et sellel nüüd midagi viga oleks olnud aga külm hakkas. Ja veidi porine oli ka olla. Õnneks leidus mitmeid lahkeid trennikaaslaseid, kes olid nõus autoga veest läbiligunenud põrsa koju tooma, vastasel juhul oleks ma olnud lisaks kõigele ka läbikülmunud. KOLMAPÄEV 10 km jooksu, keskmine pulss 150 l/min, keskmine tempo 6:53 min/km, aeg 1:09:04 Kui Narvas joostud poolmaraton jalalihaseid valusaks ei teinud, siis vihmas tehtud ÜKE teeb seda kindlasti. Kuna jalad väga ei liikunud, siis nautisin lihtsalt ilusat ilma, vahelduseks sellele, mille eelmisel päeval üle elasin. NELJAPÄEV 12 km jooksu, keskmine pulss 149 l/min, keskmine tempo 7:08 min/km.

Tüüpilisele eestlasele kohaselt pean ütlema, et hoolimata imeilusast ilmast oli ka see jooksmiseks ikka kohutav küll. Esimestel kilomeetritel sai selgeks, et süda ajab mingit oma asja ja tavapärasest pulsist pole juttugi. Mingi hetk keerasin metsa, et ehk on seal vilum ja vähem tuulisem. Hea mõte! Ei! Metsas ei olnud üldse õhku, ainult männid lõhnasid mõnusalt. Aga tehtud see sai, muu ei olnudki tol õhtul tähtis.

REEDE Puhkepäev. LAUPÄEV 6 km jooksu, keskmine pulss 148 l/min, keskmine tempo 6:25 min/km + 1 km pikkused lõigud: 4:57, 4:40, 4:50 + mõned jõuharjutused Kas te olete kunagi jooksmise ajal püksi pissinud? Ma peaaegu oleks seda täna teinud. Nimelt kohtasin jooksurajal asfaltikarva tegelast, õnneks andis ta enda kohalolekust märku enne, kui ma talle peale astusin. Ja õnneks vol2 oli nastikupoiss kiirem kui mina ja vingerdas hirmsa jala eest ruttu kraavi. Ma ei teagi, kumb meist suurema ehmatuse osaliseks sai… #imelineloodus

Kui jooksu osa oli enam-vähem, siis lõigud tulid küll seekord üsna raskelt kätte. Keerulisim oli joosta õiges tempos, sest üks kilomeeter on ilmselgelt liiga väike distants, et joosta kohe ja lõpuni ühtlaselt.

image Selle aasta esimene suplus. Pirital. Vesi oli küll 17 kraadi aga trikooga on ju soojem. Ei?

PÜHAPÄEV 2 tundi, 18,08 km, keskmine pulss 145 l/min, keskmine tempo 6:38 min/km

Sel hetkel, kui ma jooksma suundusin, puhus ilmaportaali andmetel väljas tuul 7 m/s. Võis aimata, et sellest saab üks põnev jooks. Jooksin tund ühes suunas ja tundsin terve tee, kuidas mõnus taganttuul mind lükkab. Kohe nii hästi lükkas, et tempo oli vahepeal alla 6 min/km ja pulss samal ajal kõigest 150 l/min – minu puhul väga ebatavaline. Tagasitulek nii roosiline ei olnud ja edasiliikumiseks tuli kõvasti rohkem vaeva näha.

Tänane trenn oli ka emotsionaalselt üsna raske – kava nägi ette 10 min jooksu, 5 min aktiivset kõndi. Ma võin vabalt iga kell kaks tundi jutti joosta aga jupitades seda kõndimisega, on iga kord jooksmist alustada nii raske. Rääkimata siis sellest, et mõne aja pärast ei tule aktiivne kõnd kõne allagi – jalad lihtsalt ei liigu edasi.

Selline see nädal saigi oma tõusude ja mõõnadega. 🙂originaalpostitus

Siit leiate mõtisklusi spordist, eelkõige jooksmise teemadel aga muudest headest mõtetest.

Loe samast kategooriast

Ujumine….

Mõnikord annab video natuke paremini mõne emotsiooni edasi Ehk siis, kui ma muidu kindlasti poleks …