Avaleht / Elu / Pere- ja lapsed / Mis oleks kui paneks blogi raha teenima?

Mis oleks kui paneks blogi raha teenima?

Mõni aeg tagasi uuris üks mu sõbranna, kas ma pole mõelnud sellele, et blogisse raha teenimise eesmärgil reklaame panna. Muidugi olen. Ent seejärel olen juurelnud asjade üle, mida tuleks selle jaoks ette võtta ning olen lihtsalt käega löönud, sest… Millest nüüd kõigepealt alustadagi? 

Domeen – Seni kuni ma jätkan blogimist WordPressi poolt hallatavas keskkonnas, mille kasutamise eest ei tule mul sentigi oma taskust välja käia, ei ole mul mõtet unistadagi lehe päises vilkuvatest kirevatest tekstidest ning tüütutest pop-up reklaamidest, mis lugejaid eemale peletaks.

Muidugi meeldib mulle seegi, et praegu pole mul – otseselt – tarvis mingite koodidega jännata kui blogi kujunduses midagi muuta soovin. (Võib-olla on see vale arusaam, et kui ise blogi hallata, tuleb osata kodeerida.) Kuna mul on annet kõige lihtsamaidki asju tuksi keerata, siis puudub mul soov oma blogi ära käkkida. Vähemalt selles osas, mis puudutab tehnilist lahendust. Nii näibki hetkel tunduvalt mõttekam toimetada WordPressi tasuta alas, kui hakata oma domeenile üle minema.

Lugejad ning külastused – Selleks, et üldse kaubale saada nendega, kes blogidesse reklaami jagavad, on eelduseks mingi kindel arv lugejaid ja/või külastusi. Blogi Facebooki leheküljel on jälgijaid 36 (minu meelest on seda pisut rohkem kui tegelikult); Bloglovin tunnistab 7 inimese olemasolu, kes siinsel blogil silma peal hoiavad; WordPressiga seotud kontosid on 5 ning vaid üks inimene saab värsketest postitustest meilile teavitused. See on statistika, mida näen mina, aga selle põhjal ei oska ma ikkagi öelda, kui palju on blogil lugejaid, sest kohati võib see duubeldatud olla – näiteks, kui keegi hoiab end kursis nii Facebooki kui Bloglovini vahendusel.

Olgu nende tegelike numbritega, kuidas on – neid ilmselgelt jääb vajaka selleks, et siia mõni reklaam plinkima saada. Reklaamide eesmärk on ju jõuda võimalikult suure hulga inimesteni – sihtrühmani. Ent selleks oleks vaja ikka  korralikku lugejaskonda. Muidu võib lihtsalt asjaarmastajalikult blogi kallal vaikselt nokitseda.

Sisu ning postitamise sagedus – Kuna pereteemadel jutustab pea iga kolmas blogija (suvaline üldistus, ma tegelike arvudega kursis pole), tuleb pildil püsimiseks luua silmapaistvat sisu. Aga ikka nii, et seda mõnus lugeda oleks ning kutsuks blogisse tagasi. Tuimalt kirjutades, et käisime seal ja tegime toda, pole põnev ning nõnda lugejaid ei võida. Huvitav peab olema. Kaasahaarav. Nalja peab saama. Leiba ja tsirkust, noh! Mina paraku nii ei oska ning valan oma lood tsemendipaksuse nüridusega üle. Seda muidugi siis, kui ma end lõpuks kokku võtan ja siia kirjutama tulen.

Sage postitamine peaks aitama blogi elus hoida. Muidu pole lugejatel põhjust tagasi tulla. Viimasel ajal olen blogimise puhul eelistanud kvaliteeti kvantiteedile (loe: pole osanud midagi kirja panna), sest leian, et tehes pikema postituse, mis heidab põhjaliku tagasivaate (või midagi sellelaadset) meiega juhtunud seikadele, on see kordades etem kui mõni lühike säuts. Välistatud pole seegi, et sagedasema blogimise tarbeks tasuks etteseatud raamidest (pereblogi) pisut väljapoole vaadata ning mõne seonduva teema leidma.

Ma loodan, et see pisike loetelu annab ammendava vastuse mu sõbrannale, kes oma küsimusega pani mind blogi tuleviku peale mõtlema. (Midagi sulgema ei hakka.) Tänaseks tõmban aga otsad kokku. Kirjutamiseni!

i-would-blog-more-frequently-if-only-i-had-something-to-write-about--94548originaalpostitus

identicon
Ühe ema mõtteid. Kodused lood ja juhtumised; asjad, mis kirjutama ärgitavad; väikelapsed.

Loe samast kategooriast

See oli mu elu kõige hullem öö! Oh, god. Aga jutu lõpp läheb ilusaks, päriselt.

Hoiatan, see on rõve postitus. Aga lõpp läheb ilusaks. See rasedus on ikka tõesti imelik, …