Avaleht / Elu / Arvamusblogid / Kõige andestamatum tegu, mida inimene võib teha

Kõige andestamatum tegu, mida inimene võib teha

Mis sa arvad, mis see olla võiks?

Kas Sinu meelest on kõige andestamatum see, kui inimene varastab kellegi tagant midagi väärtuslikku või hoopis see, et lööb teist inimest?
Või on kõige andestamatum kõikidest tegudest hoopis see kui kui oled sunnitud 25-35 aastat (terve elu) veetma vanglas kus Sul on vaevu ruumi liikuda, Sind sunnitakse tegema söögi eest mingeid trikke ja isegi kui oled neid teinud ja süüa ei saa, siis tegema neid veelgi?

Kindlasti see kõik mõjub väga tugevalt psüühikale. Kõige andestamatum tegu mida võib ühe elusolendi suhtes teha, on aga võtta temalt teadlikult ära tema laps.
Ja mitte seepärast, et see on loomulik Elu kulg, nagu on näha looduses. Inimeste jaoks on see väga-väga valus kogemus, kui nendega nii juhtub. Kuid väga valus kogemus võib olla see ka kõikidele teistele elusolenditele. Näiteks tapjavaaladele kes on väga intelligentsed, tundelised ja sotsiaalsed.

Vaatasin täna üht dokumentaali nendest, keda oli vangistatud selleks, et teenida hiiglaslikku kasumit. Vahest on mõni kuulnud sellisest lõbustuspargist nagu SeaWorld. Sealsed vaalad on pannud toime omajagu treenerite mõrvu ja see on minu jaoks täiesti arusaadav. Ka mina oleksin sellistes tingimustes muutunud selliseks, nagu seal näidati.

Endised treenerid ja püüdjad kes rääkisid vaalade elust ei teadnud pooltki nii palju, kui oleksid pidanud. Kõikvõimalikke probleeme püüti varjata. Need inimesed rääkisidki siis sellest, mis oli toimunud tegelikult ja kuidas see kõik neile mõjus. Tõttöelda võttis see kõik minulgi silmad märjaks. Eriti kui ma nägin kuidas emavaal karjus oma lapse järele. Seda oli nii südantlõhestav kuulda ja vaadata, et praegugi tahavad pisarad voolama hakata kui sellele mõtlen.

Ja väga kurb oli mul vaadata ka seda isasvaala, keda hoiti seal vangistuses vaid seetõttu, et tema sperma oli väga väärtuslik. Temast räägiti selles dokumentaalis ka kõige rohkem. Ta oli endaga nii läbi, et ühes videoklipis ei teinud ta muud kui vaid püsis 3 tundi ühe koha peal. Just nagu väga sügavas depressioonis inimene.

Vaalad pole aga kindlasti ainukesed keda on koheldud kui vange, orje ja kasumiallikaid, rääkimata sellest et võetakse ära nende järglased. Selliseid asju juhtub ka hobustega, lehmadega, kitsedega, kasside ja koertega.

Kuidas need inimesed küll ometi suudavad seda teha? Kuidas nad ometi suudavad veel nendele elusolenditele sealjuures otsa vaadata, teades mida nad teevad? Kui nad näevad ja kuulevad seda valu, mida nad on teisele põhjustanud. Juba lapsena oli mul seda raske taluda, kui nii tehti soovimatute kassipoegadega. Emane kass oli endast täiesti väljas, käis mööda territooriumi ja muudkui näugus tagasi oma kadunud lapsukesi.

Inimesed isegi teiste inimeste kallale on võimelised minema. Isegi kui see alati nii julm ei paista. Need juhtumid on peamiselt selliste nimetustega nagu “lasteaed”, “kool”, “töö”, “lastekaitse” jne. Kas tõesti siis südant pole, et eraldatakse, ahistatakse, kasutatakse ära jms?

Mina küll ei taluks seda kui ma peaksin elama aastakümneid ebainimlikes tingimustes, nagu vanglas ja kui müüakse maha nii mind kui mu lapsi, kui aga tahtmine tuleb. Teadmises, et ei saa teha mitte midagi ja tõenäoliselt ei saagi mitte iialgi elada mulle omasel moel ja oma lastega koos.

Sellele kõigele julmale mõeldes on lausa häbi olla inimene, kui liik.
Päris tõsiselt.originaalpostitus

identicon
Igas valdkonnas on tähtsad vabadus ning alternatiivid. Põhimõtteliselt on blogis tegemist keskendumisega tervise, harjumuste, suhete, arengu jms kasuks ning kahjuks olevatele otsustele ja muutustele. Enda väljakujunenud arusaamadele, normidele ja harjumustele saab esitatud väljakutseid ning loodetavasti leitud üles ka oma paradiis, mille eest seismine ei ole tõenäoliselt alati lihtne, kuid oluline kui see pakub rahulolu.

Loe samast kategooriast

Uus pere- ja tudengite toidupood Alko1000?

Loen juba mitmendat artiklit sellest Tartusse tulevast odavtoidupoe õhulossist (LINK) ja ei saa pihta. Kõik …