Avaleht / Elu / Tervise- ja kaalulangetusblogid / BEEBIBLOGI: Seitsmekuune Printsess

BEEBIBLOGI: Seitsmekuune Printsess


Meie imeline imik sai eile juba seitse kuud vanaks. Oleks paslik jälle väike vahekokkuvõte teha sellest imikuga elust ning preilna oskused maha märkida.

imageVanus: 7 kuud (sündis 16.11.2016)
Pikkus: umbes 70 cm (sünd 48 cm)
Kaal: 10,2 kg (sünd 3070 grammi)
Silmad: hallikasrohelised
Juuksed: pruunid
Rõivasuurus: 74
Sööb: hommikuks putru puuviljapüreega, lõunaks juurviljapüreed lihaga ja ülejäänud ajast endiselt rinnapiima peal;

Oskused: keerab üle mõlema õla nii seljalt kõhule kui ka tagasi. Roomab, istub kindlalt, kuid päris ise istuma veel ei aja. Õppis paar nädalat tagasi kõhuli magamise ära ja nüüd tudubki enamasti ööuned kõhuli;

Lemmikud: meie koer Tommi, pallid ja emme kõrvarõngad;

Üldine seikukord: hoolimata esialgsest paanikast, et laps ei taha mitte kunagi ühtegi püreed sööma hakata, on lapsest tänaseks saanud suure isuga sööja. Hetkel vist jätkuvalt kasvatab oma hambaid, seega on ta natukene pirtsakas. 
Kaalu on tal ka endiselt maru palju. Tegu on võrdlemisi priske printsessiga. Loodetavasti kaob enamus volte teismeeaks ära. 

Uhke tähtpäeva puhul vahetasime oma Roan’i käru vankrikorvi istumisosa vastu ja Printsess saab nüüd vabamalt õues jalutamas käies maailma uudistada.
Vankrikorv oli küll hubasem ja seal sees oli tal justkui oma pesa, kuid viimasel ajal ei taha Printsess enam väga pikalt kärus magada, seega ei ole see hubasus enam nii oluline. Lisaks on väljas juba nii soe, et ei pea last tekkide sisse mässima, vaid ongi parem, kui tuul vabamalt läbi käib.

image

image

image

Müüsin maha ka meie kobaka söögitooli Peg Perego Tatamia.

image

Tatamia oli ideaalne selleks ajaks, mil laps ei istunud veel ise ning oli vaja ta enda lähedal hoida, kui ma näiteks süüa tegin või koristasin. Tatamia käib nimelt lamavasse asendisse ning on kasutatav alates sünnist. Meil ta oligi rohkem lamamistoolina kasutuses. Nüüd söögitoolina tundus ta aga maru kobakas ja tema puhastamine oli trenn omaette. Nii palju voldikesi ja vahesid, kuhu püree sai pugeda. Kui tooli lõpuks puhtaks sain, siis oli juba aeg uueks söögikorraks ja läks jälle sama trall lahti. Ma lausa ärritusin, kui laps püreed tooli sisse hõõrus, kuna ma teadsin, et seda on sealt ilge jama kätte saada.
Esialgu olin ma kindel, et ma ostan endale Britton Fika. Lootuses soodukat saada kirjutasin ka Brittoni esindajale ja pakkusin koostööd. Paraku mina nende jaoks atraktiivne ei ole, seega esialgu jäi koostöö ära.
Kuna ma olen võrdlemisi säästliku mõtteviisiga naisterahvas, siis mõtlesin, et vaatan, mida järelturul kah saada on. Fikat seal ei ole, kuna tegemist on võrdlemisi uue mudeliga. Lootsin leida midagi sellist, mis mulle välimuselt meeldib ja mida on lihtne puhastada.

Valituks osutus söögitool Svan.

image http://site.pishposhbaby.com/blog/2012/01/26/the-new-svan-signet-high-chair/ image

image

image

Printsess oli oma uues toolis täitsa rahulolev, kuigi mul endal oli küll alguses hirm, et meie priske plika ei mahu lihtsalt sinna tooli 🙂 Õnneks on see kandiku kaugus reguleeritav, seega mahutab tool ka veidi priskemad lapsed kenasti ära.

Nüüd peaks mõneks ajaks suured ostud tehtud olema. Järgmine ost on ilmselt kolmerattaline ratas ja selle ostame vast siis, kui Printsess on umbes poolteist aastat vana. Järgmisel suvel siis.

Kergkäru ma ostma ei hakka, kuna ei näe selleks vajadust. Meie Roan Marita on minu jalutusradadele ideaalne vanker. Käin ju Anne kanali luhal koeraga ja vankriga jalutamas ja sealt on isegi meie hiiglaslike ratastega raske läbi saada.
Meil tegelikult on olemas ka Quinny Zapp, mille jalgu me hetkel turvahälli ratastena kasutame. Too ei käi aga lamavasse asendisse, seega kasutame toda siis, kui laps on juba veidi vanem.

image

Millised söögitoolid teie lastel on? 
Millal panite lapse istumisosasse? Kas soetasite suure vankri asemele ka kergkäru? Millise?

Muljetage kaasa, koos on lõbusam!
originaalpostitus

Blogi kaalulangetusest, harrastusspordist ja kaloritest. Hetkel käib võitlus beebikilodega ning vaikne ettevalmistus poolmaratoniks.

Loe samast kategooriast

Personaaltreeneri katsejänes

Umbes kaks nädalat tagasi kirjutas mulle Helen, kes parasjagu FAF-i personaaltreeneri koolitust läbib, et mind oma …