Avaleht / Spordiblogid / Aus postitus: minu keha

Aus postitus: minu keha

Ma arvan, et selle postituse jaoks on just praegu õige aeg. Kes mind EBA-l kui piltide peal nägid, said kindlasti aru, et ma olen veidi kogukamaks muutunud. Ma tean seda väga hästi ning tahtsingi veidi seletada, mis nüüd siis juhtunud on.

Ma mõned nädalad tagasi kirjutasin rõõmsalt, et olen siit-sealt kommentaare saanud, et oleksin nagu alla võtnud. Tõsi, nii oligi. Ja nii oli kuni täpselt esimese juunini.

Mäletate, ma kirjutasin ka seda, et võõrutan Marianna Ibiza ajaks ära. Just esimeseks juuniks panin ma selle kuupäeva, mil Mari enam rinnalapsena ei jätka. Võõrutamine iseenesest läks kergelt ning peale kaht rasket ööd, magab tütar palju paremini, ja mis põhiline üksi ja oma voodiski! Esimesel kahel ööl ärkas ta üles öösel ja otsis rinda ning hakkas siis nutma, kuid juba kolmanda öö magas ta ilma nututa. Eks ikka tuli ette, et laps päevaselgi ajal otsis ja nõudsi oma jagu, aga hoidsin end kindlana ning seletasin koguaeg, et otsas on piim. Vahel tuleb endalgi siiani tunne peale, et võtaks lapse sülle ja rahustaks rinnaga maha. Harjumuste ori! Tänaseks päevaks on asi juba sealmaal, et Marianna isegi mitte ei mõtle rinna saamisest. Vähemalt ei väljenda ta seda kordagi päeva jooksul. Magama läheb siis kui üks meist seda ütleb ja uni tuleb minutitega!

Aga mida see võõrutamine tegi minule?! Minule tekitas see ette mõnusa rasedapunu. Kui ma EBA kleiti selga viimasel päeval proovisin, punnitasin ma veel kõhu välja ja naljatasin Gunnarile, et äkki peaks nii minema ja väitma, et ohoo, üllatus, olen rase! Aga ei, tõmbasin enda salendavad püksid (mis mu meelest tegid mulle hoopis karuteene) jalga ning võtsin pilgud sissetõmmatud kõhuga vastu.

Kui esimestel võõrutamise päevadel tundsin ma, kuidas mu rinnad uuesti vormi hakkavad võtma, siis peale kolme-nelja päeva möödumist, tundsin ma reaalselt, kuidas ma paisuma hakkan. Ma ei suutnud enam kõhul enda lihaseid leida, jooni näha… Kahel järjestikusel päeval oli asi juba nii hull, et ma käisin poes kägaras asendis ja hoidsin pisaraid tagasi. Viimati olid nii suured valud mu alakehas sünnitama minnes! Okei, eeldasin siis, et imetamine läbi, hakkab alakorrus tööle, et valud sellest, aga ei, kraanid on siiani kinni. Ning kuigi valud möödusid peale kaht päeva, tõid nad kaasa endaga selle kõhu! Kogu minu mitme nädalane töö ja vaev, oli pühitud vaid mõne päevaga.

Ja just langes see aeg täpselt Dancesti hooaja lõpetamisele. Oli see esimene nädal, mil ma ei pidanud iga päev mingit trenni tegema ja nautisin puhkepäevi. Samas poleks ma saanud selliste valudega teha nagunii midagi. Aga kui oleks teinud, ehk oleks aidanud? Tagantjärgi ei tea midagi ju.

Kui siia otsa veel lisada viimase nädalalõpu päevakavad ja söömised, siis tulemus on siin! Kahe lapsega üksi reisimine ei ole lihtne ja eks suhu läks, mis sattus. Ja mina juba olen sellise loomuga, et kui ma alustan, on mul äärmiselt raske lõpetada. Nii oligi, et sõin nii pitsat, saiakesi, sushit kui jäätist. Kõige hullem ongi see, et kuigi olin korraliku toidu just tunnike tagasi ära söönud, siis teisel hetkel käisin ma majas ringi ja otsisin komme!

Selles suhtes tuli meie Taevaskojas toimuv lastelaager ideaalsel ajal. Siin on kindlad söögiajad, kindlad portsjonid ning puudub võimalus poes näksimist ostmas käia. Hea sunniviisiline algus kõhu kaotamisele. Veel loodan ma sellele, et Ibizal on nii palav, et isu kaob ning minu tervislik majaseltskond suudab mind õigel teel hoida.

Lihtsalt, kõigi asjade halb kokkulangevus. Ema mul veel naljatas, et see kõht on Marianna kättemaks võõrutamise eest. Ja mul on tohutult kahju ja häbi sõita Ibizale sellisena, kui ma tahtsin seal ju särada. Sära asemel näeb minu keha vaid higi ja pisaraid. Päikest ehk ka, kuid kindlasti mitte väga palju kaamerasilma. Teen enda jooksukava palehigis edasi ning lisaks igal hommikul N+TC kavasid. Veidi kindlasti joogat ja pilatest ka. Ning liigun võimalikult palju ringi!

Kaalu peal ma pole käinud. Kodus lõhkus Gunnar, kes muide on kuuga meeletu kaalulanguse iseenesest läbi teinud, kaalu ära ning ema juures ma ei julgenud endale veel suuremat masendust peale tuua. Eeldatavasti on ta seal 70-72 kg juures. Ehket mul on vaja kaotada kehalt ikka veel 12-14kg. Raske, aga teostatav. Ma vähemalt loodan, et see kõhuke on ajutine tagasilangus ning juba mõne aja pärast saan ma kõhu peal uuesti jooni ajada.

image Näete seda joont külje pildil, see oli mu kõhu suurus vaid mai lõpus alles. Jalad ja tagumik on mul koguaeg nii suured olnud.

Nii et nüüdsest saate peale maratonile minemise ka sellel, kaalualandmaise teel mulle seltsiks olla!originaalpostitus

identicon
Mina olen Kati, 28-aastane noor naine, kes resideerib oma abikaasa ja kahe tütrega Soomes. Huvitun spordist ja tervislikest eluviisidest ning tegutsen tantsu- ja treeningklubi Dancest all Piloxingu ja YOGAFUNC instruktorina. Teretulemast lugema nii tervislikust toitumisest, treeningutest kui meie igapäeva tegevustest üldiselt!

Loe samast kategooriast

19 päeva maratonini – kas olen nüüd valmis?

Suvejooksul jäätistega põgenemas. Foto: Ardo Säks, Stuudiopunkt Olen terve augusti tundnud mingit kummalist vastuolu jooksmise …