Avaleht / Maa / Aiandusblogid / Aed läbi aastate

Aed läbi aastate

Nagu juba kombeks on, teeb A. vähemalt paaril korral aastas meie aiast panoraampilte (link). Ise ei oleks ma kunagi selle peale tulnud, seega on mul vaid hea meel, et vähemalt üks meist nutikas on. Endalgi on juba põnev neid kollaaže kokku panna, sest igapäevaselt ilmselt ei pane neid muutusi tähele. Noh nagu oma lapsegagi, et iga päev ta ju kasvab ja tegutseb – millal temast korraga suur mees sai?!  
Ilmselgelt ei ole me maja välimusega veel suurt midagi jõudnud teha. Sellel suvel värvis A. üle valge kiviseina, et naaatukenegi kenamaks seda kõike teha. Prioriteediks on ennekõike ikkagi seestpoolt asi korda teha ja siis väljast.

image

Sellel suvel otsustas maja aga ise, et aeg on hakata tegutsema ka väljaspool ning viskaks paar(kümmend) kivi seinast välja. Eks sellele aitas kaasa muidugi suurem lammutamine ja ehitamine stuudios… millega me (A. pigem ikka) olime küll arvestanud, aga samas lootsime, et ehk ikka püsib. Ei püsinud. Pidevalt hoia rahakoti suu ikka lahti vana maja kallal ehitades.

 

image

Kes mäletab (I know I do), siis vahetult enne eelmise aasta jõuluõhtut, otsustas meie veevärk üles öelda. Toru läks täitsa katki ning uputas ära meie tagahoovi. Õnneks sai A. kiirelt tuttava kopaga appi kutsuda. See muidugi tähendas seda, et kogu maapind alates tänavast kuni maja taha välja, kaevati üles. Ja mitte väike vagu, vaid ikka mitu meetrit lai.  
Talvel / kevadel tähendas see lihtsalt suurt mudahunnikut, aga sellel suvel sai A. korralikust muruniitmisest vaid und näha. Vaid väike lapike maja ees ja taga olid ilusasti rohelised. Kõik muu vajas läbi kaevamist ja tasandamist.

image image image image

Saime siis kõik läbi kaevatud, tasandatud ja silutud. Olime juba valmis vastu võtma naabrimehelt suure paki rohuseemet kui settekaev katki läks!!! Taevas halastage tõesti nohhhh! See tähendas, et A. pidi lahti kaevama ka selle natukenegi veel roheliseks jäänud ala meie tagaaiast kuni praktiliselt teise aia otsa. Tore, et see ka tehtud lõpuks sai (süõ), aga see suvi tähendas meie jaoks põhimõtteliselt mulla hunnikute otsas passimist.

 

image

Jessand kui ilus ja roheline kõik ikka alguses oli. Nendel panoraamidel on kõige viimasel pildil hea näha, et muru juba hakkas eelnevalt üles kaevatud kohas tagasi kasvama… ja siis tuli uuesti üks jupp üles kaevata. Küll aga on hea, et nüüd on need torud vahetatud, sest need olid seal ikka ajast ja arust juba.

 

image

Lõpetuseks ka väike meenutus sellest vanast ja kaunist kasvuhoonest, mis põhimõtteliselt pea pool aega enda alla mattis. 2014. sügiseks sai A. selle ka täielikult lammutatud. Läks veel 1.5 aastat mööda ja nüüd on seal asemel (vähemalt 1/4 osast) uus kasvuhoone ja aiamaa.

 

image

 

image(originaal postitus)

Loe samast kategooriast

100 000 jõulutähte

Nädalavahetuse eel teatas pereisa, et on saanud kutsed Nurmiko avatud uste päevale, kus on võimalik …