Avaleht / Maa / Aiandusblogid / 100 000 jõulutähte

100 000 jõulutähte

Nädalavahetuse eel teatas pereisa, et on saanud kutsed Nurmiko avatud uste päevale, kus on võimalik tutvuda nende kasvuhoonetega, kus väidetavalt saab näha korraga Eestis kasvatatud 100 000 jõulutähte. Number tundus esialgu päris üüratu ja suhtusime asja skeptiliselt, ent otsustasime siiski uudistama minna. Ühtlasi oli nädalavahetuseks meile külla tulnud minu väike õde, kes samuti midagi sellist varem näinud ei olnud.

dsc_2910

Kui kohale jõudsime, nägi ees olev poeosa väga lage ja kitsa valikuga, kus ruumi kaunistasid vaid mõned jõulutähed. Peaaegu olime juba pettumas, kui üks töötaja meid edasi kasvandusse suunas. Ja kui me siis sealt ukseaugust sisse astusime, pidi vaatepildist küll hing kinni jääma.

dsc_2863

WOW! Kui ilus! Jõulutähed ei ole kunagi minu lemmiktaimede hulka kuulunud ja üldiselt ma neid hooajal ka koju ei osta. Seal aga tabasin end järsku mõttelt, et kus ma terve elu olnud olen, tegemist ju nii ilusate taimedega!

dsc_2856

Erinevatest sortidest ja värvidest võis hakata pea ringi käima – neid oli nii palju! Umbes 100 erinevat sorti punaseid, heledamaid ja tumedamaid, väiksemaid ja suuremaid, ühe ja mitmeõielisi. Samuti valgeid, roosasid, kollaseid, kirjuid jne.

dsc_2950
dsc_2952

dsc_2953
dsc_2948

Külastajaid kostitati sooja hõõgveini või glögiga, kõhutäiteks lihapirukaid, piparkooke ja kommi. Laste rõõmuks oli kohal päkapikk, kes lastega koos meisterdas. Taimede kohta jagati kohapeal igati asjalikku infot ja keegi ilma vastusteta ei jäänud.

dsc_2942

Ühtlasi peavad Eestis kasvatatud jõulutähed vastu oluliselt kauem, seega soovitan seda märgist enne ostmist alati jälgida!

Meie tõime koju kaasa selle valge jõulutähe ja punase saatsin õega Soome kaasa.

dsc_2904originaalpostitus

Minu väike päevik, kuhu kirjutan kõigest, mida pean oluliseks vana ja hallipäisena meenutada. Kuna peres kasvab pisikene beebipoiss, keerleb peamine elu ikka ümber tema ning jagan oma teadmisi kogu selle lapsekasvatamise keskel!

Loe samast kategooriast

Kust saab Eestis kasvatatud jõulutähe?

Soovid roosat, valget, kollast, punast või kirjut? Ainult sel laupäeval, 19. novembril kell 10-18.00 on …